Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Zawarli porozumienie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Zawarli porozumienie
Data dodania: 2006-06-13 21:35:01
Prezydent Mirosław Kukliński zwołał konferencje prasową, podczas której poinformował o utworzeniu konsorcjum miasta z oczyszczalnią ścieków.

- W celu zmiejszenia obciążenia budżetu miasta oraz rozwiązania problemu gospodarki osadowej Spółki Oczyszczalnia Ścieków, strony zawierają niniejsze porozumienie zmierzając do wspólnego przystąpienia i uczestnictwa w przetargu organizowanym przez Nadleśnictwo Spała oraz zawarcia umowy dzierżawy gruntów o powierzchni 6,1438 ha połozonej w miejscowości Lubochnia Górki - czytamy w porozumieniu.

Przetarg ogłosiło Naldeśnictwo Spała a jego rozstrzygnięcie nastąpi w środę 14 czerwca br.
. Okres dzierżawy gruntów z przeznaczeniem na wysypisko odpadów ustalono do dnia 31 października 2019 roku.

Rada Miejska Tomaszowa wyraziła zgodę na przystąpienie do przetargu i zaoferowanie kwoty od 100.000 do 400.000 zł. rocznie. Zdaniem prezydenta miasta Mirosława Kuklińskiego, za zasadnością przystąpienia do przetargu przemawia szereg argumentów.

Przede wszystkim zaś fakt, iż niewykorzystanie szansy wydzierżawienia nieruchomości stwarza ryzyko, że przypadkowy nabywca zorganizuje w granicach miasta wysypisko śmieci, nad którym samorząd nie będzie miał pieczy, ani też wpływu na prowadzoną działalność.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top