Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Skazany za próbę korupcji - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 12 listopada 2019
Wybierz miasto na mapie
Skazany za próbę korupcji
Data dodania: 2006-06-06 21:46:21
W ubiegłym tygodniu w tomaszowskim sądzie zakończyła się rozprawa przeciwko biznesmenowi oskarżonemu o złożenie propozycji korupcyjnej prezydentowi Tomaszowa Maz. Mirosławowi Kuklińskiemu.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w lipcu 2004 roku po doniesieniu złożonym przez prezydenta w łódzkiej delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Biznesmen ze Śląska miał zaproponować prezydentowi 30 tys. złotych, podczas rozmowy przed zwyczajnym zgromadzeniem wspólników spółki ciepłowniczej.
. Biznesmen jest w niej mniejszościowym, a miasto większościowym udziałowcem. Mężczyzna był stałym dostawcą węgla do miejskiego Zakładu Gospodarki Ciepłowmniczej w Tomaszowie.
W zamian za utrzymanie pozycji biznesmena jako udziałowca w ZGC - proponował korzyści finansowe.

Prezydent nagrał spotkanie, ponieważ - jak wówczas mówił - już rok wcześniej podczas podobnej rozmowy przed zgromadzeniem wspólników biznesmen ten, "robił dwuznaczne aluzje korupcyjne".
Nagranie które prezydent Tomaszowa przekazał łódzkiej ABW było jednym z dowodów w tej sprawie. Mieszkaniec Śląska nie przyznał się do winy.

Sąd Rejonowy ukarał biznesmena karą 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywną w wysokości 7,5 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top