Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. KAMPANIA DZIECKO W SIECI - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 12 listopada 2019
Wybierz miasto na mapie
KAMPANIA DZIECKO W SIECI
Data dodania: 2009-02-12 23:39:30
KAMPANIA DZIECKO W SIECI
Ogólnopolska kampania społeczna „Dziecko w Sieci” zainicjowana została w lutym 2004 roku przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Podstawowym jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia związane z aktywnością pedofilów w Sieci oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Część medialną kampanii zrealizowano pod hasłem „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”.Od stycznia 2005 kampania realizowana jest przez FDN w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”, jako kompleksowy projekt na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Sieci. Od stycznia 2005 Głównym Partnerem kampanii jest Fundacja Grupy TP (FGTP). W latach 2005-2006 współorganizatorem kampanii była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).
.

W 2006 roku w ramach kampanii NASK i FDN prowadziły akcję medialną której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na niebezpieczne treści, na jakie mogą natrafić ich dzieci podczas samotnego korzystania z Internetu (pornografia, sceny drastyczne, ksenofobia, rasizm). Obok przekazów dla dorosłych, dostępu dzieci do niebezpiecznych treści w Internecie, w ramach akcji przygotowane zostały również reklamy dla najmłodszych. Hasło „Na niebezpieczne pytania udzielaj bezpiecznych odpowiedzi” przypominać im miało o zasadach bezpieczeństwa w kontaktach on-line.

Od stycznia 2008 roku pod hasłem „Stop cyberprzemocy” w ramach kampanii „Dziecko w Sieci” realizowane są działania medialne i edukacyjne poświęcone problemowi przemocy rówieśniczej z użyciem Internetu i telefonów komórkowych. Kampania poprzedzona została ogólnopolskimi badaniami skali problemu wśród dzieci korzystających z Internetu oraz analizą przypadków zgłaszanych do Helpline.org.pl.

Informacje o kampanii wraz z pełną ofertą edukacyjną dostępne są pod adresem www.dzieckowsieci.pl


źródło: www.dzieckowsieci.pl
foto: Jola Babij /BAI
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top