Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Wstań i idź cieszyć się życiem! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Wstań i idź cieszyć się życiem!
Data dodania: 2013-03-13 19:03:25
Niektórym trudno uwierzyć w ich siłę, a przede wszystkim uczucie, które ich połączyło. Mowa o Gosi i Łukaszu, inicjatorach Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego "Wstań i jedź".

Ta para, pomimo niesprawności Łukasza, postanowiła wspólnie wybrać się na wyprawę rowerową. Swój cel osiągnęli. Konwój odwiedzi 14 miast w Polsce i przemierzy ponad 2500 km, pokazując jak niemożliwe zamienić w osiągalne. Łukaszowi będą towarzyszyły cztery osoby: jego żona Gosia oraz trójka przyjaciół. Start zaplanowano na 8 czerwca. Będzie to prezent urodzinowy Gosi, która tego dnia obchodzi urodziny. Zakończenie odbędzie się 21 lipca, w przeddzień urodzin Łukasza. Drużyna Rowerowa odwiedzi: Wrocław, Opole, Częstochowę, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawę, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin i Poznań. Łukasz w każdym z tych miast opowie o swoim życiu, walce o marzenia i miłości oraz zdradzi, co sprawia, że codziennie budzi się z uśmiechem na twarzy, którym chce dzielić się z innymi.

W akcji może uczestniczyć każdy z Nas! Wystarczy wejść na stronę: http://wstanijedz.pl/ lub http://polakpotrafi.pl/projekt/wstan-i-jedz/! Ci, którzy chcą pomóc Łukaszowi w drodze do marzeń mogą przekazać symobliczny datek na rzecz akcji Wstań i jedź! Aktualnie pomysłodawcy uzbierali blisko 50% kwoty, która jest potrzebna do realizacji projektu przez portal Polakpotrafi.pl. Do końca zbiórki pozostało zaledwie 36 dni, więc nie czekaj i już dziś przekaż choć symboliczną złotówkę! Pamiętaj, że każdy datek to kolejna iskra nadziei zapalona w sercu Łukasza.

Łukasz jest chory na dystrofię mięśniową.
. Do 4. roku życia nic nie wskazywało na to, że ma on problemy zdrowotne. Jednak w wieku 7 lat wylądował na wózku. Z roku na rok co raz bardziej odczuwał swoją ''inność''. Nie był w stanie bawić się i spędzać czas tak, jak jego rówieśnicy. W wieku 13 lat ręce na dobre zaczęły odmawiać mu posłuszeń­stwa. Nie pomogły nowatorskie terapie, jego organizm niszczył lecznice komórki. To podcinało mu skrzydła, brakowało mu sił na walkę z barierami i przeciwnościami losu. Wsparcie rodziny i przyjaciół pomogło mu skończyć liceum i rozpocząć studia. Przełom nastąpił w 2011 roku, kiedy na forum internetowym poznał Gosię. Niekończące się rozmowy i wspólne pasje połączyły tą dwójkę. W tamtym czasie powstał też serwis kreatorzysukcesu.com. Z tygodnia na tydzień ich znajomość rosła w siłę, rozmawiali o wszystkim ,z małym wyjątkiem, Łukasz ukrywał przed Gosią swoją chorobę. Rozmowy na Skype oraz sms-y przestały im wystarczać. Postanowili się spotkać w Krakowie na zbliżającym się zjeździe grupy osób z forum, na którym się poznali. Łukasz mimo obaw i strachu nie zawiódł. W przeddzień zjazdu wyznał Gosi całą prawdę. Jednak uczucie, które ich połączyło było na tyle silne, że pokonało tak wielką przeciwność losu. Jego niepełnosprawność nic nie zmieniła.

Po kilku miesiącach podjęli decyzję o wspólnym wyjeździe do ukochanej Barcelony. O romantycznej wyprawie wiedzieli tylko Oni. Przed wyjazdem spędzili jeszcze dwa piękne dni we Wrocławiu, gdzie czas nie miał znaczenia, liczyli się tylko Oni. Dokładnie 11 września wsiedli na pokład samolotu do stolicy Katalonii. Z biletem w jedną stronę, wypełnionymi po brzegi walizkami oraz sercem pełnym miłości ruszyli w podróż w nieznane. W Hiszpanii rozpoczęli nowe, wspólne życie. Do Polski wrócili jako małżeństwo.Jak sami twierdzą: "Wyrwali się by zrobić coś więcej niż tylko pojawić się na tym świecie i odejść w nieznane gdy przyjdzie na to czas. Postanowili wspólnie napisać historię piękną, historię wypełnioną miłością, zrozumieniem i szacunkiem. Tyle zbiegów okoliczności i decyzji doprowadziło ich do tej chwili? a to dopiero początek! Pozytywne myśli w końcu odbiją się w zwierciadle twojego życia i stanie się to, co najbardziej oczekiwane - sen zamieni się w rzeczywistość."

Historia naszym Kreatorów Sukcesu pokazuje, że miłość może przenieść góry i pokona wszelkie przeciwności losu. Wystarczy cieszyć się drobną chwilą i dążyć do marzeń. Im się udało, mimo wielu porażek nie poddawali się. Teraz chcą pomóc innymi, którzy szukają inspiracji i motywacji do lepszego, pełniejszego życia! Przyłącz się i Ty, nie przechodź obojętnie obok cierpienia innych ludzi!


Agata Jeziorska
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top