Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Premier Japonii podziękował Polsce - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 22 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Premier Japonii podziękował Polsce
Data dodania: 2006-05-16 00:11:11
Premier Japonii podziękował Polsce
Prezes Rady Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz przyjął honorowego prezesa firmy Toyota Shoichiro Toyoda, który przekazał od premiera Japonii Junichiro Koizumi list z podziękowaniem za udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2005 w Aichi i aktywną współpracę przy jej organizacji.

- Polska przygotowała ekspozycję, która przyciągnęła i urzekła wielu zwiedzających. Pokazywała ona Polskę jako "kraj muzyki", ojczyznę wielkiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. W Pawilonie Polskim odtworzono również fragment Kopalni Soli w Wieliczce, stanowiącej światowe dziedzictwo kultury. Jestem przekonany, że ta wspaniała ekspozycja przyczyniła się znacząco do pogłębienia zrozumienia i zainteresowania Pańskim krajem w społeczeństwie japońskim.
.
- czytamy w liście premiera Japonii.

Prezes Toyoda podkreślał wspólne cechy oraz przyjacielskie kontakty Polaków i Japończyków. Wyraził również zadowolenie z zacieśnienia stosunków między naszymi krajami oraz poszerzania zakresu współpracy na różnych szczeblach.
Prezes przypomniał, że w przyszłym roku Polska i Japonia obchodzą 50-lecie wznowienia kontaktów dyplomatycznych. Rozmówcy wymienili się spostrzeżeniami na temat znaczenia patriotyzmu oraz zmian w edukacji w obu krajach.

Premier poinformował prezesa Toyodę o planach rządu w zakresie poprawy i rozbudowy infrastruktury drogowej. Jak zaznaczył, na budowę autostrad i dróg szybkiego ruchu zostanie wydane w najbliższych latach ok. 100 mld złotych.
Szef rządu zapewnił także, iż trwają zaawansowane prace nad normami ekologicznymi w samochodach. Wszystkie działania rządu w tym zakresie przyczynią się do poprawy jakości współpracy oraz napływu dalszych inwestycji zagranicznych do Polski.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top