Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. "Kod Leonarda da Vinci" prawda czy fałsz - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
"Kod Leonarda da Vinci" prawda czy fałsz
Data dodania: 2006-05-15 23:17:16
Wkrótce na ekrany kin całego świata trafi film "Kod Leonarda da Vinci" według powieści Dana Browna. Książka została ostro skrytkowana przez przewodniczącego episkopatu Włoch (papieskiego wikariusza dla diecezji rzymskiej) kardynała Camillo Ruiniego.
.

Kardynał określił powieść Browna mianem "radykalnej i całkowicie bezpodstawnej kontestacji istoty wiary". Zdaniem przewodniczącego włoskiego episkopatu książka jest "symptomem szerzącej się w zachodnich społeczeństwach nienawiści do Kościoła katolickiego".

Camillo Ruini dodał równocześnie, iż w jego opinii w opinii Kościół powinien wykorzystać zainteresowanie, wywołane przez film i pomóc ludziom "odróżnić fakty dotyczące pochodzenia i historycznego rozwoju chrześcijaństwa od fantazji i fałszerstw".

Tym samym kardynał okazał swój dystans do kościelnych hierarchów, nawołujących do bojkotu filmu "Kod da Vinci". Przewodniczący episkopatu wyraził też przekonanie, że da to szansę przekazania światu prawdy na temat chrześcijaństwa.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top