Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Nowoczesne technologie wkraczają do pięciu spośród najstarszych hoteli w Łodzi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Nowoczesne technologie wkraczają do pięciu spośród najstarszych hoteli w Łodzi
Data dodania: 2012-09-26 15:50:17
Łódzkie hotele - Centrum, Savoy, Światowit, Polonia oraz Mazowiecki przeżywają właśnie swoją drugą młodość. Dzięki wprowadzeniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań mogą być lepiej zarządzane i zapewnić jeszcze wyższy komfort pobytu swoim gościom.

Tradycja i funkcjonalność
Wspomniane hotele, prócz aspektu noclegowego, pełniły przed laty istotną dla miasta funkcję kulturalną, zapisując się trwale w historii Łodzi. Zabytkowy hotel Savoy jest na przykład miejscem akcji napisanej przez Józefa Rotha powieści z 1924 roku pt. Hotel Savoy. W hotelu przed laty działał klub literacki Pickwick, którego rezydentami byli m.in.
. Konstanty Ildefons Gałczyński, Józef Węgrzyn, Adolf Dymsza czy Leon Schiller. Z kolei w Hotelu Centrum kręcono sceny do polskiej komedii z lat osiemdziesiątych Piłkarski poker. Częstokroć odwiedzały go także takie sławy filmu i estrady jak David Lynch, Czesław Niemen czy Ewa Bem.

Choć rzeczone hotele do najmłodszych nie należą, nie pozostają jednak obojętne wobec innowacyjnych rozwiązań. Wiekowe, często zabytkowe obiekty z minionego stulecia zyskują dzięki nim na funkcjonalności i komforcie, jednocześnie nie tracąc tradycyjnego charakteru i stają się atrakcyjniejsze dla nowych klientów.

Nowe technologie pomagają zarządzać
Odpowiednie kierowanie kompleksem hotelowym wymaga właściwej organizacji wielu aspektów jego działania i obiektów wchodzących w jego skład. Dobrze o tym wie dwóch łódzkich biznesmenów, którzy zakupili pięć hoteli i poszukiwali możliwości bardziej efektywnego zarządzania nimi. Firma LSI Software wdrożyła więc system wspomagający zarządzanie całą siecią. - Wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania obejmującego wszystkie obszary funkcjonowania kompleksów, tchnęło nowego ducha w stare mury łódzkich hoteli. Ma on za zadanie kompleksowo wspierać zarządzanie siecią rozbudowanych obiektów. Wymaga to, aby program wspierał kierowanie bazą noclegową i restauracjami, a także personelem. Dzięki temu możliwe jest szybkie tworzenie rozmaitych statystyk i raportów, które wspomagają obsługę gości, ułatwiają planowanie działań i umożliwiają szybkie reagowanie na potencjalne problemy. Zintegrowanie systemów zarządzania poszczególnymi procesami i obiektami usprawnia także wykonywanie wielu zadań przez personel, skraca czas szkolenia pracowników, jak również ułatwia kierowanie finansami i kadrami w całej sieci - mówi Grzegorz Siewiera, prezes firmy LSI Software.
Wkrótce dla pięciu łódzkich hoteli uruchomiony zostanie także centralny system rezerwacji internetowej.


Źródło: Żarówka PR
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top