Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Promują EURO - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 24 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Promują EURO
Data dodania: 2012-03-12 15:06:22
Miniatury stadionów, koszulki Kazimierza Deyny, Jerzego Dudka i Łukasza Podolskiego oraz informacje o hotelach i atrakcjach. Tak Polska Organizacja Turystyczna promowała Euro 2012 na największych międzynarodowych targach turystycznych w Berlinie. Było to kolejne europejskie miasto, w którym zaplanowano kampanię promocyjną.

Przez pięć dni Polska Organizacja Turystyczna promowała polskie Euro 2012 w Berlinie. Wcześniej była m.in.. Anglia, Francja, Włochy i Finlandia.
- Kampanię promocyjną rozpoczęliśmy dokładnie rok przed Euro. Działania planowane są w 26 państwach. W 14 krajach mamy ośrodki informacji turystycznej. W innych współpracujemy z polskimi ambasadami i polskimi instytutami.
. Mamy jeszcze dużo do zrobienia - tłumaczy Adam Zaborowski z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Do Euro zostały już niecałe trzy miesiące. Rosnące zainteresowanie mistrzostwami widzi Piotr Pronobis, szef jedynego w Polsce licencjonowanego biura podróży UEFA 2012.

- Codziennie odbieramy kilkadziesiąt telefonów i maili od zagranicznych kibiców. Są pytania o zakwaterowanie, o transfery i o najlepsze restauracje. Ale są też pytania o to co warto w Polsce zobaczyć - łumaczy Pronobis.
Z raportu IMPACT, opracowanego przez ekspertów ze Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Łódzkiego, wynika że na Euro 2012 do Polski przyjedzie 800 tysięcy zagranicznych kibiców.

- To tylko taka wstępna prognoza. Może się zdarzyć, że w wyniku świetnego występu drużyny w fazie grupowej i awansu do ćwierćfinału lub półfinału kibice będą spontanicznie przyjeżdżać. Nie będą mogli co prawda przeżywać meczu na stadionie, ale są przecież strefy fanów. Tam też można żyć atmosferą tego wielkiego piłkarskiego święta - mówi Adam Olkowicz, dyrektor turnieju UEFA Euro 2012 w Polsce.

Polska Organizacja Turystyczna chce wykorzystać czerwcowe mistrzostwa do promocji Polski i zachęcenia kibiców do ponownego przyjazdu.
- Z Irlanczykami to się chyba nie uda bo oni pytają tylko o mecz, nic więcej ich ni interesuje. Ale na przykład Włosi chcą wykorzystać przyjazd także do zobaczenia ciekawych miejsc w Polsce. Myślę, że podobnie będzie z Chorwatami i Rosjanami - zauważa Piotr Pronobis.

Jeszcze w marcu planowana jest promocja Euro w Rosji. Z wstępnych szacunków wynika że na Euro może przyjechać nawet 100 tysięcy rosyjskich kibiców.
- Jak wiadomo dwa rosyjskie mecze eliminacyjne odbędą się w Warszawie. Będzie to mecz Polska - Rosja i Grecja - Rosja. W zależności od wyników meczów eliminacyjnych rosyjscy kibice przyjadą na tydzień albo na 10 dni do Polski. Bardzo ważna jest jednak kwestia wiz - wyjaśnia Adam Zaborowski.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że fani futbolu mogą się już starać o wizy. Dotyczy to głównie kibiców z Rosji i Ukrainy.

AgJ
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top