Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Wyjątkowy jubilat w warszawskim zoo! Złóż życzenia nosorożcowi Kubie! - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 25 lutego 2020
Wybierz miasto na mapie
Wyjątkowy jubilat w warszawskim zoo! Złóż życzenia nosorożcowi Kubie!
Data dodania: 2012-02-20 09:10:11
Indyjski nosorożec Kuba w tym miesiącu kończy 8 lat. Urodził się 29 lutego, czyli jego święto przypada raz na 4 lata. Dlatego w tym roku warszawskie zoo obchodzi urodziny nosorożca przez cały miesiąc.

Każdy może złożyć życzenia urodzinowe temu wyjątkowemu jubilatowi. Opiekunowie nosorożca wymyślili konkurs na najoryginalniejsze życzenia. Zwycięzca wręczy Kubie specjalnie przygotowany tort.
- To musi być niesamowite… Podejść do tak ogromnego zwierzęcia i dać mu pyszny tort. Ja bym życzyła Kubie ciepłego lokum, jeszcze szerszego wybiegu, zdrowia i oczywiście potomstwa - mówi pani Krystyna spotkana na spacerze w zoo.

Kuba ma już partnerkę Shikari. Dlatego całe zoo z niecierpliwością czeka na małego nosorożca. - Wszyscy życzymy Kubie potomstwa. Byłoby to ogromne wydarzenie nie tylko dla niego, ale również dla nas wszystkich.
. Jeszcze w żadnym ogrodzie w Polsce nie urodził się nosorożec
- zaznacza podekscytowana Żaneta Antosiewicz z działu dydaktycznego stołecznego zoo.

O potomstwie mówi się nie bez przyczyny. - Spodziewamy się… Mamy nadzieje, że pod koniec roku przyjdzie na świat mały nosorożec. Ale nie chcę mówić więcej, żeby nie zapeszać - zdradza Piotr Trochim, opiekun Kuby i Shikari.
- Jesienią ubiegłego roku nasze nosorożce spotkały się na randce. Prawdopodobnie była to bardzo owocna randka. Ale dopiero pod koniec roku okaże się czy nasze przypuszczenia są słuszne. Byłby to najwspanialszy prezent - dodaje Żaneta Antosiewicz.

Warszawskie zoo przygotowuje się tymczasem do urodzinowej imprezy.
- To będzie szczególne wydarzenie. Dlatego chcemy przygotować niespodziankę. Nie będzie balonów i fajerwerków bo nosorożce boją się hałasu. Ale będzie ogromny tort, podany w samo południe. To dla Kuby pora obiadowa.
- Tort powinien być z owoców i warzyw. Na czubku zamiast świeczki można umieścić ogromną dynię. Taki tort można zawieść Kubie na taczce i podawać szuflą bo on przecież bardzo dużo je - śmieje się pani Małgorzata, spacerująca po ogrodzie. Tort rzeczywiście będzie ważył dużo bo aż… 30 kilogramów. A Kuba zje go w kilka minut.
- To dla niego nie problem - śmieje się Agata Borucka z działu edukacji warszawskiego zoo - Kuba waży ponad 2 tony więc musi dużo jeść. Oczywiście to nie będzie tort biszkoptowy z kremem i bitą śmietaną. Będą to ładnie podane owoce i warzywa, które Kuba uwielbia. Ten specjalnie przygotowany tort 29 lutego poda Kubie zwycięzca konkursu na najoryginalniejsze życzenia.

AgJ.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top