Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Użył nie swojej karty ponad 120 razy - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Sobota, 25 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Użył nie swojej karty ponad 120 razy
Data dodania: 2019-03-14 14:08:57
Użył nie swojej karty ponad 120 razy
Źródło zdjęcia: lodzka.policja.gov.pl
Używał skradzionej karty od listopada.

11 marca 2019 roku tomaszowski policjant w czasie wolnym od służby, podczas pobytu w jednym z punktów usługowych na terenie miasta, zauważył mężczyznę, który usiłował dokonać zapłaty kartą, do której terminal płatniczy nie dał mu dostępu. To wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza, który skojarzył fakty ze złożonym kilka dni wcześniej zawiadomieniem. Pokrzywdzony zgłosił, że nieznana mu osoba przywłaszczyła i posługuje się jego kartą kredytową. Policjant wyszedł więc z lokalu usługowego za mężczyzną i informując go że jest policjantem oraz okazując mu legitymację służbową poprosił o okazanie, karty płatniczej, którą chwilę wcześniej chciał zapłacić.
. Okazało się, że karta wystawiona jest na nazwisko innego mężczyzny. Ujęty przez policjanta 63-letni mieszkaniec Tomaszowa Maz. przyznał, że kartę znalazł około 2 tygodnie temu i kilkukrotnie się nią posłużył. Czujny funkcjonariusz telefonicznie powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce mundurowych. Policjanci pracujący przy sprawie ustalili, iż mężczyzna przywłaszczoną kartą posługiwał się od listopada 2018 roku i do chwili ujęcia wykonał łącznie ponad 120 tego typu transakcji. Starty oszacowano na 1300 zł. Tomaszowianin usłyszał zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. O losie 63-latka, zadecyduje sąd.

Źródło: lodzka.policja.gov.pl

AK
Tagi: karta, transakcja, policja, pieniądze, kradzież
Najczęściej czytane
*}
go to top