Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Gminy mogą ubiegać się o granty na szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 14 listopada 2019
Wybierz miasto na mapie
Gminy mogą ubiegać się o granty na szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych
Data dodania: 2019-02-15 09:41:40
Gminy mogą ubiegać się o granty na szkolenia z podnoszenia kompetencji cyfrowych
Źródło zdjęcia: pixabay
Rodzic w Internecie, mój biznes w sieci czy prowadzenie finansów i transakcji.

W ramach nowego projektu grantowego „Gmina na czasie” samorządy z woj. łódzkiego i kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o granty na realizację mikroprojektów szkoleniowych z zakresu podnoszenia kompetencji cyfrowych. Projekt grantowy „Gmina na czasie” realizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wraz z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów.

Uczestnicy szkoleń realizowanych w ramach projektu „Gmina na czasie” dowiedzą się, m.
.in. jak bezpiecznie korzystać z e-administracji, bankowości elektronicznej, systemów transakcyjnych czy mediów społecznościowych oraz jak prowadzić własny biznes w sieci. Szkolenia obejmują m.in. takie zagadnienia, jak: rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych, tworzę własną stronę internetową, czy kultura w sieci oraz rolnik w sieci.
W ramach projektu „Gmina na czasie” gminy wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta do 20 tys. mieszkańców z woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego samodzielnie bądź w partnerstwie z organizacją pozarządową, mogą ubiegać się o granty na realizację na swoim terenie mikroprojektów szkoleniowych, skierowanych do osób w wieku 25 lat i powyżej, w tym również osób niepełnosprawnych. Celem projektu „Gmina na czasie” jest podniesienie i rozwinięcie kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców terenów wiejskich i małych miast.

Źródło: Justyna Klepacz/MS
Tagi: granaty, szkolenia, gminy
Najczęściej czytane
*}
go to top