Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Momo - nowa niebezpieczna gra w internecie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 16 lipca 2019
Wybierz miasto na mapie
Momo - nowa niebezpieczna gra w internecie
Data dodania: 2018-08-16 08:32:21
Momo - nowa niebezpieczna gra w internecie
Momo - nowa niebezpieczna gra w internecie Momo - nowa niebezpieczna gra w internecie
Źródło zdjęcia: instagram between.mirrors
Aktualnie w sieci krąży kolejne zagrożenie podobnego typu – jest nią lalka Momo.
Przerażająca kukła jest główną bohaterka nowego internetowego wyzwania, które ostatecznie też ma na celu doprowadzić osobę do popełnienia samobójstwa.


Jak można dowiedzieć się z różnych źródeł w internecie najbardziej narażeni są na Momo użytkownicy aplikacji WhatsUp.
Kukła wysyła zdjęcia do wybranych osób i w momencie kiedy zostanie dodana do kontaktów rozpoczyna się niebezpieczna gra.
Odbiorca dostaje różnego rodzaju zadania, które ma wykonywać , a które mają ostatecznie doprowadzić do samobójstwa osoby.
W momencie kiedy odbiorca wiadomości sprzeciwia się wykonaniu zadania Momo zaczyna grozić i stosować różnego rodzaju szantaże .
.

Aktualnie ofiarami przerażającej lalki są głównie młode osoby mieszkający najczęściej w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Francji, Meksyku czy Niemczech .
Osoby te najczęściej nie są świadome zagrożenia jakie niesie ze sobą niby niewinna gra zawierająca żądania od obcej osoby.

Na chwilę obecną w Polsce nie odnotowało się jeszcze przypadków tej niebezpiecznej mody, ale nie znaczy to że w najbliższym czasie nie znajdą się naśladowcy tego typu zabawy.
Najprostszym sposobem na zminimalizowanie zagrożenia jakie niesie ze sobą to niebezpieczne wyzwanie to nie dodawanie do kontaktów profilu lalki Momo.


Czym jest tak naprawdę Momo i skąd się wzięła ?

Kukła ta jest dziełem japońskiego artysty Midori Hayashiego.
Trafiła ona na wystawę w Tokio. Lalka ma czarne włosy, wyłupiaste oczy oraz bardzo szeroki uśmiech .
Dodatkowo dłonie w kształcie kurzych łap . Lalka Momo po raz pierwszy pojawia się na Instagramie na profilu between.mirrors .
Została ona bardzo szybko dostrzeżona przez internautów, którzy postanowili wykorzystać ją do niecnych czynów i niebezpiecznej gry .


Anna Szymczak

rmf/eska/wprost/internet/instagram
Tagi: niebezpieczna, gra, samobojstwo, lalka, momo, japonia, kukla, przerazajaca
*}
go to top