Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Pięć bramek w Tomaszowie i wygrana Lechii - INFO BAI

Źródło zdjęcia: Łódzki Futbol
W zaległym spotkaniu z 19. kolejki III ligi (grupa I) Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała przed własną publicznością spadkowicza z II ligi Olimpię Zambrów 3:2 (2:1). Kibice obejrzeli bardzo ciekawy pojedynek, a decydujące słowo należało do podopiecznych Bogdana Jóźwiaka. Zwycięskiego gola strzelił w 78. minucie Tomasz Płonka (na zdjęciu).

Tomaszowski zespół zdawał sobie sprawę, że tylko zwycięstwo pozwoli zachować kontakt ze ścisłą czołówką tabeli.
. Pierwszy wiosenny mecz zakończył się bowiem falstartem, do którego doszło w Morągu. W spotkaniu z Olimpią również pierwsi bramkę zdobyli rywale. W 31. minucie Kais Al-Ani pokonany został przez doświadczonego Kamila Jackiewicza. Cztery minuty później było już jednak 1:1. Dośrodkowanie Marcina Mireckiego z rzutu rożnego wykorzystał Kamil Cyran, który głową doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą podbramkowe zamieszanie wykorzystał Tomasz Płonka i Lechia schodziła do szatni z wynikiem 2:1.

Kwadrans przed końcem rzut karny na gola zamienił Łukasz Grzybowski i na stadionie imienia braci Gadajów zapachniało remisem. Lechia miała jednak w składzie Płonkę. Strzelił swojego drugiego gola, tym razem głową i zapewnił bardzo ważne trzy punkty.

Lechia Tomaszów – Olimpia Zambrów 3:2 (2:1)
Bramki: Kamil Cyran 35, Tomasz Płonka 45, 78 – Kamil Jackiewicz 31, Łukasz Grzybowski 76-karny

Lechia: Kais Al-Ani – Tlaga, Cyran, Walasek, Żytek – Mirecki (62′ Rozwandowicz), Szymczak, Bocian, Golański (84′ Kornacki), Kieplin (88′ Jakubczyk) – Płonka (90′ Olszewski)

Tomaszowski zespół traci do prowadzącego duetu (RTS Widzew Łódź, Sokół Aleksandrów) pięć punktów. W Wielką Sobotę zagra przed własną publicznością z Ursusem Warszawa, a początek spotkania zaplanowano na 17:00.