Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. O krok od tragedii. Stąpali po cienkim lodzie - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 18 lutego 2019
Wybierz miasto na mapie
O krok od tragedii. Stąpali po cienkim lodzie
Data dodania: 2018-02-08 17:11:19
O krok od tragedii. Stąpali po cienkim lodzie
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Trzej nastolatkowie zbagatelizowali tabliczkę zakazującą wchodzenia na lód i weszli na zamarznięty zbiornik wodny na terenie województwa łódzkiego. Lód w tym miejscu jest cienki i mogło dojść do tragedii. Na szczęście w pobliżu byli policjanci od spraw nieletnich, którzy nakazali chłopcom natychmiastowe zejście na brzeg.

Utrzymujące się od kilku dni mrozy zachęcają do wchodzenia na pokryte lodem zbiorniki wodne. Ale policjanci ostrzegają, że to może się źle skończyć. Lód bowiem w wielu miejscach jest dość kruchy.
. Nigdy nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że lód nas utrzyma.

Tęskniące za zimą dzieci i młodzież często szukają "ślizgawki" do zabawy. Nie zawsze jednak wybierają te miejsca bezpieczne. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne - stawy, jeziora czy rzeki, może doprowadzić do tragedii. Jak niebezpieczne jest stąpanie po cienkim lodzie i jakie mogą być tego konsekwencje - o tym wiedzą już trzej nastolatkowie, którzy zbagatelizowali tabliczkę zakazującą wchodzenia na lód i weszli na zamarznięty zbiornik wodny. Chłopcy skakali, kopali po lodzie, próbowali urywać kawałki lodu i rzucać na taflę zamarzniętego kąpieliska. Chcieli w ten sposób sprawdzić, czy można się tam poślizgać. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że lód był cienki i w każdej chwili mógł się pod nimi załamać.

Na szczęście teren kąpieliska patrolowali w tym czasie policjanci zajmujący się na co dzień problematyką nieletnich. Widząc niebezpieczną zabawę chłopców, natychmiast nakazali im zejście na brzeg. Z dwoma 11-latkami i ich o dwa lata starszym kolegą policjanci przeprowadzili odpowiednią rozmowę.

O całej sytuacji zostali powiadomieni również rodzice chłopców, którzy podziękowali funkcjonariuszom za podjęcie stosownej interwencji i zobowiązali się porozmawiać o bezpieczeństwie ze swoimi pociechami.

policja.pl / ES
Tagi: cienki lód, nastolatkowie, zbiornik wodny
*}
go to top