Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Zima na drogach. Wypadki i kolizje - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Zima na drogach. Wypadki i kolizje
Data dodania: 2017-11-30 09:40:07
Zima na drogach. Wypadki i kolizje
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Nadeszła zima. Jest to trudny czas dla kierowców. Na drogach zaczyna robić się bardzo ślisko. W tak trudnych warunkach o kolizję lub wypadek nie trudno. Policjanci apelują o  rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Policjanci przypominają o odpowiednim przygotowaniu samochodu do zimy.
. Jednym ze standardowych zabiegów, przygotowujących nasz samochód do niższych temperatur, jest zmiana opon z letnich na zimowe. Ważne jest również, aby nie zapomnieć wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy. Inną bardzo ważną kwestią jest odśnieżenie samochodu przed wyjazdem

Policjanci przygotowali kilka rad dla kierowców dotyczące bezpiecznej jazdy zimą:

- pamiętać, że jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i problemy z hamowaniem. Wszelkie manewry w takich warunkach mogą być niebezpieczne, dlatego po jezdni należy poruszać się z włączonymi światłami i stosować się do ograniczeń prędkości.

- uważać na zagłębieniach terenu, wzniesieniach, w pobliżach lasów i zbiorników wodnych. W takich miejsca nawierzchnia może być wyjątkowa śliska.

- zachować ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych oraz przy dojeżdżaniu do nich.

- przechodząc przez pasy upewnić się, czy kierowca nadjeżdżającego pojazdu  jest w bezpiecznej odległości od nas i czy zdąży wyhamować.

- zadbać o to, aby być widocznym na słabo oświetlonej drodze - rowerzysta bądź pieszy powinien posiadać kamizelkę odblaskową, breloczek, opaskę, bądź latarkę, które pozwolą im być widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego.

- pamiętać, że dopuszczalna prędkość w takich warunkach nie musi oznaczać bezpiecznej prędkości.

- pamiętać, że również zły nastrój może wpływać na szybkość reakcji i koncentrację.

Policja / ES
Tagi: zima na drogach, bezpieczeństwo, kierowcy
Najczęściej czytane
*}
go to top