Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Dostałeś pocztą różaniec? Nie daj się zwieść - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Poniedziałek, 24 września 2018
Wybierz miasto na mapie
Dostałeś pocztą różaniec? Nie daj się zwieść
Data dodania: 2017-10-11 09:32:10
Dostałeś pocztą różaniec? Nie daj się zwieść
Źródło zdjęcia: facebook/#różaniec
Naciągają głównie ludzi starszych.

Po głębszym zainteresowaniu się tematem, okazuje się że to czysty biznes bazujący na łatwowierności i manipulacji. Otwierasz skrzynkę i wypada gruba koperta. W środku znajdujesz różaniec, który dostałeś za darmo, i kilkustronicowy list zaadresowany imiennie do Ciebie. Na końcu listu można znaleźć informację, aby wpłacać pieniądze na konto od 20 zł wzwyż.

Za 50 zł nadawca proponuje modlitwę, natomiast za 150 zł msza w intencji powodzeń życiowych darczyńcy.
.

Za tysiącami przesyłek stoi Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Instytut Ks. Piotra Skargi z Krakowa. To świecka organizacja, która w ten sposób zbiera środki na działalność. Jej misją jest obrona wartości i zasad chrześcijańskich. Chwalą się różnymi akcjami, m.in. „Nie wstydzę się Jezusa”.

Już kilka lat temu przeciwko natarczywym pismom kierowanym do parafian zaprotestowała krakowska kuria. - Stowarzyszenie oraz Instytut nie posiadają aprobaty Arcybiskupa Krakowskiego, a podejmowane przez nie inicjatywy religijne nie zostały uzgodnione z Kurią Metropolitalną w Krakowie - czytamy w komunikacie. W kolejnych zdaniach kuria ostrzegała, że w przypadku jakiejkolwiek reakcji na przesyłkę, stowarzyszenie w sposób uciążliwy narzuca kontynuowanie kontaktów i zamawianie dalszych materiałów.

AK

źródło: wiadomosci.wp.pl
Tagi: darmowy różaniec, oszuści, poczta, nie wstydzę się Jezusa, modlitwa
*}
go to top