Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Nie żyje rowerzysta!? - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 19 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Nie żyje rowerzysta!?
Data dodania: 2017-07-21 10:20:09
Nie żyje rowerzysta!?
Nie żyje rowerzysta!? Nie żyje rowerzysta!? Nie żyje rowerzysta!? Nie żyje rowerzysta!?
Źródło zdjęcia: policja.pl
Kierujący samochodem osobowym potrącił rowerzystę. Na skutek zderzenia auto dachowało do rowu. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratownicze, jednak rowerzysty nie udało się uratować. Taki jest bilans tragicznego wypadku, który na szczęście okazał się tylko … inscenizacją.

20 lipca 2017 roku w samo południe policjanci zorganizowali przy drodze krajowej nr 71 w inscenizację wypadku drogowego odwzorowując go w najdrobniejszych detalach.
. Jadący tą drogą kierowcy mogli zobaczyć leżący na poboczu rower, zakrwawioną ofiarę i rozbity samochód. Na miejscu działały służby ratownicze, w tym policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, kierowali ruchem wahadłowym. Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu rozcinali karoserię samochodu, by wydostać z niego ranną kobietę. Zajęli się również ciężko rannym rowerzystą, którego pomimo prowadzonej kilkunastominutowej reanimacji nie udało się uratować. Natomiast 18-letnia kierująca z obrażeniami ciała została zabrana przez karetkę do szpitala. Tragiczny bilans wypadku na szczęście okazał się inscenizacją.

Wszystko po to, by pokazać kierującym jak fatalne mogą być skutki nadmiernej prędkości, niezachowania bezpiecznej odległości od wyprzedzanego pojazdu czy rozmowy przez telefon. Inscenizacja miała zadziałać na wyobraźnię i uświadomić kierowcom, że nie warto ryzykować swojego i innych bezpieczeństwa, by chociażby kilka minut wcześniej dotrzeć do celu.

Działania policji pod nazwą ,,Popatrz, zastanów się i żyj” miały również na celu pokazanie służby policjantów ruchu drogowego, którzy na co dzień stykają się z tragicznymi skutkami zdarzeń drogowych – ze śmiercią, bólem i rozpaczą po stracie najbliższych.

policja / ES
Tagi: inscenizacja, wypadek, rowerzysta
*}
go to top