Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Zdejmij nogę z gazu! Prędkość przyczyną wypadków - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 19 lipca 2018
Wybierz miasto na mapie
Zdejmij nogę z gazu! Prędkość przyczyną wypadków
Data dodania: 2017-07-13 12:21:15
Zdejmij nogę z gazu! Prędkość przyczyną wypadków
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Od jutra do 16 lipca na terenie województwa łódzkiego prowadzona będzie policyjna akcja „Prędkość”.

Z analizy wypadków drogowych zaistniałych podczas tegorocznych wakacji wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci województwa łódzkiego w najbliższy weekend, 14-16 lipca 2017r przeprowadzą działania „Prędkość”.
. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W tym czasie na drogach naszego województwa pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Podczas kontroli policjanci będą zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.
Policjanci apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Zmienna aura, nagłe opady deszczu i silny wiatr drastycznie zmieniają warunki drogowe, co w połączeniu z brawurą może zakończyć się tragedią.

policja / ES
Tagi: działania prędkość, policja, województwo łódzkie
*}
go to top