Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Pościg za pijanym piratem drogowym. Padły strzały - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 21 czerwca 2018
Wybierz miasto na mapie
Pościg za pijanym piratem drogowym. Padły strzały
Data dodania: 2017-07-03 11:54:16
Pościg za pijanym piratem drogowym. Padły strzały
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Po pościgu policjanci zatrzymali 27-letniego kierującego autem, który mając w organizmie ponad promil alkoholu , naruszając zakaz prowadzenia pojazdów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Podczas pościgu omal nie potrącił policjanta, staranował radiowóz i uszkodził inny samochód. Trafił już do policyjnego aresztu.

3 lipca 2017 roku  po godzinie 5.00 nad ranem policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzący działania „trzeźwy poranek” zauważyli Alfa Romeo odjeżdżające spod sklepu. W miejscowości Ldzań postanowili skontrolować kierującego, który nie zatrzymał się mimo dawanych sygnałów i zaczął uciekać w kierunku Pabianic.
. Informacja ta została przekazana dyżurnemu pabianickiej komendy, który skierował na trasę dodatkowe siły . Próba zatrzymania uciekiniera przez patrol prewencji okazała się nieskuteczna.

Uciekający mężczyzna skierował pojazd na policjanta dającego sygnał do zatrzymania. Uciekinier nie zwalniając uderzył w blokujący oznakowany radiowóz. Funkcjonariusz zatrzymujący pojazd w celu uniknięcia przejechania w ostatniej chwili odskoczył na pobocze. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia policjanci oddali 6 strzałów w celu zatrzymania sprawcy czynnej napaści. W tym czasie do Alfa Romeo zbliżył się oznakowany radiowóz WRD, który kontynuował dalszy pościg. Ostatecznie 27-letni pirata drogowego po tym jak uderzył w zaparkowanego Fiata Stilo  zatrzymano. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Dodatkowo naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty najprawdopodobniej czynnej napaści na funkcjonariusza policji, prowadzenia w stanie nietrzeźwości, naruszenia zakazu sądowego oraz niezatrzymania się do kontroli za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja / ES
Tagi: policyjny pościg, padły strzały, Ldzań
*}
go to top