Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Kara finansowa za niezaszczepienie dzieci - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Czwartek, 19 kwietnia 2018
Wybierz miasto na mapie
Kara finansowa za niezaszczepienie dzieci
Data dodania: 2017-03-03 15:31:19
Kara finansowa za niezaszczepienie dzieci
Źródło zdjęcia: sxc.hu
Za niezaszczepienie dziecka w województwie łódzkim rodzice mogą zapłacić karę od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Rodzice nie zgadzają się z nakładaniem kar finansowych za niezaszczepienie dzieci. Według nich to łamanie praw konstytucyjnych.

Według sanepidu „Niezaszczepienie dziecka może okazać się śmiertelnie groźne dla jego zdrowia.
. A zwiększająca się liczba osób niezaszczepionych, czyli zmniejszający się odsetek osób uodpornionych – rodzi ryzyko epidemii różnych chorób, występujących teraz sporadycznie.  Szczepionki należą do najskrupulatniej przebadanych i najbezpieczniejszych preparatów medycznych.”

Rodzice nie zgadzają się z decyzją nakazowi zaszczepienia dzieci, tłumacząc to lękiem przed powikłaniami poszczepiennymi.

Z drugiej strony wiele osób cieszy taka postawa urzędników, gdyż nie zgadzają się, by ich dzieci przebywały w placówkach dydaktycznych wraz z niezaszczepionymi. 

W drugiej połowie 2016 w województwie łódzkim zgłoszono 1200 osób uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych. Wniosków o ukaranie rodziców rodziców w ubiegłym roku było 98. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do zajmowania kont bankowych, ponieważ kary osiągają nawet kilka tysięcy złotych. Średnia kara za niezaszczepienie dzieci wynosi około 2000 złotych.

ES

Powiązane tematycznie
Trump potępia oszustwo koncernów farmaceutycznych ze szczeponkami przeciw grypie
http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=243575
.
Tagi: szczepienie dzieci, kary finansowe, województwo łódzkie
*}
go to top