Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. II Kongres Lewicy na PGE Narodowym - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Wtorek, 28 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
II Kongres Lewicy na PGE Narodowym
Data dodania: 2016-11-22 18:35:08
II Kongres Lewicy na PGE Narodowym
II Kongres Lewicy na PGE Narodowym II Kongres Lewicy na PGE Narodowym II Kongres Lewicy na PGE Narodowym II Kongres Lewicy na PGE Narodowym
Źródło zdjęcia: Cezary Kaszuba
19 listopada na PGE Narodowym w Warszawie odbył się Kongres Lewicy, w którym to udział wzięła 14 osobowa delegacja SLD powiatu tomaszowskiego.

Kongres jako wydarzenie miał na celu wysłanie sygnału ugrupowaniom dla polskiej lewicy, do podjęcia wysiłku zjednoczeniowego.
Cel zapewne został osiągnięty o czym świadczyć może sama frekwencja (ponad 2500 osób przy wstępnych założeniach ok. 1000) oraz obecność wielu znamienitych osobistości polskiej i europejskiej lewicy co w konsekwencji skutkowało wymianą spostrzeżeń o aktualnej sytuacji w kraju i Europie.
.

Podjęte rozmowy pomiędzy obecnymi na Kongresie przedstawicielami ugrupowań lewicowych jak również przeprowadzone panele dyskusyjne przy udziale przedstwicieli wszystkich szczebli organizacyjnych, zapewne dały odpowiedź na wiele pytań ale dostarczyły też spostrzeżeń do przemyśleń co do przyszłości lewicy i naszej Ojczyzny.
W szczególny sposób cieszy udział i głos ludzi młodych zrzeszonych w organizacjach młodzieżowych będących kontynuatorami wartości lewicowych i nadzieją na przyszłość.

Frekwencja z jaką mieliśmy do czynienia w trakcie II Kongresu Lewicy świadczyć może zapewne o tym, że wśród jakże wielu ugrupowań lewicowych jest jednak potrzeba kontaktu ze sobą, na dyskusję i może w efekcie końcowym konsolidacja w jeden mocny organizm.

Jest duża nadzieja na to, że zakończony własnie Kongres Lewicy jest początkiem procesu zjednoczeniowego w którym jest miejsce również dla tych, którzy jeszcze nie są do końca przekonani o słuszności dialogu i wspólnego działania na rzecz przywrócenia równowagi na arenie politycznej Polski.

Po owocnych obradach kongresowych przeprowadzonych w doskonałej atmosferze, co jest nie bez znaczenia, nadszedł czas wytężonej pracy i prezentację przez RK SLD programu ramowego partii.

Szerzej o II Kongresie Lewicy w artykule dziennika Trybuna ...

Cezary Kaszuba

.
Tagi: II Kongres Lewicy, PGE Narodowy, 2016, powiat tomaszowski
Najczęściej czytane
*}
go to top