Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Czym skorupka za młodu nasiąknie- czyli intergracja od małego - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 22 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Czym skorupka za młodu nasiąknie- czyli intergracja od małego
Data dodania: 2014-11-23 11:17:01
Takie społeczeństwo mamy, jakie wychowamy, dlatego tak ważne jest uczenie dzieci, że niepełnosprawność jest czymś zupełnie normalnym. Że są ludzie z różnymi dysfunkcjami, np. nie mogą chodzić, widzieć czy słyszeć. Część z nich przyszła tak na świat, część zachorowała lub uległa wypadkowi.
. Dzieci przyjmują takie sytuacje naturalnie, trzeba wykorzystać ich ciekawość o otwartość na świat i pójść krok dalej.


Oprócz akceptacji niepełnosprawności nauczyć ich jak mogą pomóc oraz tego, że zdrowie jest przemijające i w przyszłości każdy z nas może stać się niepełnosprawny. Mając tę świadomość nie będą wyśmiewać dysfunkcji innych. Dzięki temu wychowamy pokolenie wrażliwe na potrzeby osób specjalnej troski.
Można kupić „niepełnosprawne” zabawki – poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które powinny znaleźć się w każdym przedszkolu czy szkole.

Wychowanie dzieci wrażliwych i otwartych na innych przyniesie wiele korzyści. Zadbajmy o to, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt. Pokażmy, że społeczeństwo jest jednością a każdy z nas może w życiu pełnić różne role. Pokażmy niepełnosprawnym, że są akceptowani tacy jacy są, bez względu na dysfunkcję ich ciała.


http://www.likwidacja-barier.pl
Tagi: http://www.likwidacja-barier.pl
Najczęściej czytane
*}
go to top