Tomaszów Mazowiecki. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Otwieramy się na Azję - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Środa, 22 stycznia 2020
Wybierz miasto na mapie
Otwieramy się na Azję
Data dodania: 2006-05-09 01:27:23
Otwieramy się na Azję
Premier Kazimierz Marcinkiewicz podczas spotkania z przedstawicielami azjatyckich grup inwestycyjnych powiedział, że Polska jest otwarta na azjatyckie inwestycje.

-Od dłuższego czasu Polska jest korzystnym krajem dla inwestycji, ale w tym roku sytuacja jest wyjątkowa ze względu na dobre wyniki wzrostu gospodarczego. - podkreślił.

Prezes Rady Ministrów powiedział, że polityka gospodarcza rządu ma na celu wzmocnienie trzech głównych czynników wpływających na wzrost gospodarczy, do których należy: konsumpcja, eksport i inwestycje.

Korzystny dla polskiej gospodarki jest 5% wzrost gospodarczy, odnotowany w pierwszym kwartale tego roku, niski poziom inflacji oraz utrzymanie niskiego deficytu budżetowego, którego wielkość dziś przekracza 3% PKB, ale w kolejnych latach powinna systematycznie się zmniejszać.
Szef rządu zaznaczył, że na rozwój gospodarczy będzie miał również duży wpływ wynegocjowany budżet unijny na lata 2007-2013.
. Rząd zamierza przeznaczyć pozyskane fundusze m.in. na rozbudowę polskich dróg, inwestycje w infrastrukturę oraz zmodernizowanie polskich przedsiębiorstw.

Wdrażane systematycznie zmiany i rozwój kraju mają pozytywny wpływ na postrzeganie Polski jako atrakcyjnego państwa i już przyciągają inwestorów m.in. w sektorach elektroniki, outsourcingu czy przemysłu motoryzacyjnego.
Rząd zamierza utrzymać dobry poziom eksportu, wzmocnić polską giełdę i stworzyć dogodne warunki dla inwestorów.

Przedstawiciele instytucji z Azji, którzy uczestniczyli w spotkaniu z premierem mają wpływ na wybór kraju inwestycji i decydują o stopniu zaangażowania posiadanych środków finansowych m.in. w obligacje rządowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.
W rozmowach udział wzięli m.in Arabian Monetary Agency, Saudi Arabian Monetary Agency, Government of Singapore, Investment Corporation, Kuwait Investment Office, Abu Dhabi Investment Authority, HSBC.
Tagi:
Najczęściej czytane
*}
go to top